Kurumsal

Hakkımızda

Services

6 bin yıllık sağlık kaynağı zeytincilik ve zeytinyağı üretimini gelenek olarak sürdüren Hacı Ali Yıldırım, Azim & Semerkant Gıda Ticaret çatısı altında ürettiği Hasdağ ve Semerkant markalı ürünler ile ülke geneline haklı bir pazar payına sahiptir.

Geleneksel yöntemler ile günümüzün modern teknolojisi birleştirilerek üretilen ve Hatay'ın kendine özgü aromaya ve lezzete sahip zeytinlerinden elde edilen Zeytinyağı'nın yanı sıra Biber Salçası, Nar Eksişi, Sofralık Yeşil Zeytin, bitkisel özlü doğal Şampuan ve Sabun ile piyasada söz sahibi olan Azim & Semerkant Gıda, sahip olduğu bilgi ve teknoloji ile ürün yelpazesine yeni doğal ürünleri katmak için ARGE çalışmalarını sürdürmektedir.

 • Misyonumuz

  Yöresel tarım ürün zenginliğimizi sürdürülebilir kalkınma modeli çerçevesinde değerlendirip, bu ürünleri modern teknoloji ile buluşturup yurt içi ve yurtdışı tüketicilerin hizmetine sunmak ve ülke kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

 • Vizyonumuz

  Başta zeytinyağı olmak üzere geleneksel doğal ürünler pazarının istikrarlı büyümesini sürdüren, ayrıcalık yaratacak yeni ürünlerinin geliştirilmesinde öncü rolü üstlenen ve ülkemizin zeytinyağı üretimini bilgi ve teknoloji ile birleştirerek dünya pazarlarında söz sahibi olmasına katkı sunmak ve doğal ürünler sektörüne maksimum katma değer yaratan kuruluş olmak.

 • Değerlerimiz

  Güvenilirlik: Müşteriler nezdinde ticari etik kurallarına uygun davranış sergilemek.
  Müşteri Odaklılık: Müşteri beklentilerine uygun, kaliteli ve esnek ürün tedariki sağlamak.
  Takım Ruhu: Kurumsal sinerjiyi harekete geçirici iş yapma kültürüne sahip olmak.
  Adaptasyon: Küreselleşme ve hızlı değişim nedeniyle çevresel ve teknolojik yeniliklere zamanında uyum sağlamak.
  Cesaret: Tarımsal ürün zenginliğimizi ekonomiye kazandırıcı yeniliklere ve gelişime açık olmak.
  Sosyal Sorumluluk: Yerel tedarikçiye, tüketiciye ve çevreye duyarlı faaliyetlerde bulunmak.

 • Kalite Politikamız ve Gıda Güvenliği

  Müşteri memnuniyetini ve gıda güvenliğini esas alan bir yaklaşımla üretimde ve hizmette üstün kaliteyi uygun fiyat politikası ile bütünleştirmek,
  Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek ürün kalitesi ve gıda güvenliğine uygunluk seviyesini sürekli geliştirmek,
  Çalışanlarımızın eğitim yoluyla mesleki bilgi ve beceri düzeyini yükseltmek,
  Yasal mevzuata ve müşteri şartlarına uymak ve gerekli kaynağı sağlamak,
  Gıda tehlikelerini ve kritik kontrol noktalarını belirleyerek %100 gıda güvenliğini sağlamak,
  Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarına uygun yönetim sistemimizin etkinliğini ölçüp sürekli iyileştirmek,
  Her yönü ile sektöründe örnek bir işletme olmak Kalite ve Gıda Güvenliği Politikamızdır.

 • Çevre Politikamız

  Çevremizi korumak ve sürekliliğini sağlamak için tüm çevre yasa ve yönetmenliklerine uyarak Çevre etkilerini kontrol altına tutarak bu etkileri azaltarak çevresel performansımızı sürekli iyileştirmek ve bu bilincin tüm ürün üretim faaliyetini ‘Operasyonel İş Mükemmelliği’ ile gerçekleştirerek gelecek kuşaklara yaşanabilir temiz bir çevre bırakmaktır.
  Hacı Ali Yıldırım, Azim & Semerkant Gıda Ticaret Ltd. Şti. olarak çevre politikamızı hayata geçirmek için yapacağımız faaliyetler:
  - Çevre boyutları ile ilgili tüm yasal genellikler ile müşteri gerekliliklerini sağlayarak sürekli gelişim ve iyileştirme sağlamak.
  - Teknik ve ekonomik olanaklar çerçevesinde çevreye en az zarar veren uygun teknolojileri kullanmak.
  - Tesis ve proses tasarımında çevresel etkileri göz önünde bulundurmak.
  - Çevresel performansımız sürekli iyileştirmesi yönünde çevre yönetim sistemimizi geliştirmek.
  - Çevreye olan sorumluluklarımız konusunda tüm çalışmalarımızı, taşeronlarımız ve çevre halkını bilinçlendirerek katılımlarını sağlamak.
  - Ürünün çevresel etkilerinin iyileştirilebilmesi için tedarikçilerle ve müşterilerle sürekli iletişim içersinde bulunmak.
  - Üretim taşıma, stoklama, işletme, arıtma ve bakım faaliyetleri sonucu oluşabilecek atık azaltarak geri dönüşüm ve yeniden değerlendirme alternatiflerini değerlendirmek.
  - İş sağlığı ve güvenliği kuralları çerçevesinde oluşabilecek acil durum risklerini azaltarak, sağlık güvenlik ve çevre bütünlüğünü oluşturmaktır.